Македонија Култура Скопје Живот Спорт Свет Калеидоскоп Култура свет
Архива Сакам да кажам
БАРАЈ:
ОД
ДО
22.07.2012, 12:56
МАКЕДОНИЈА
Да се отстранат ризиците од бегалската, но и од внатрешната, наметната криза
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, вчера, на вториот ден од посетата на Брисел, во Европската комисија с...
Треба да се навикнеме на неизвесноста од Брегзит
Какви се реакциите на членовите на Британската бизнис група во Македонија по референдумската одлука за Брегзит?...
Вајгл: Мора да продолжат демократските процеси и да се одржат избори
Известувачот за Република Македонија од Европскиот парламент, Иво Вајгл, денеска по средбата со лидерот на ВМРО-ДП...
Завршната сметка на Буџетот пред пратениците, остварен раст поголем од предвидениот
Фискалните политики предвидени за 2015 година се остварени, а некои параметри се надминати. Остварен е раст повисо...
Нема настрадани македонски државјани во Истанбул
Најмногу жалби до СЕММ за некоректно известување и говор на омраза
Груевски: Го информирав лидерот на најголемата политичка сила во Европа за тековните процеси во Македонија
Претседателот на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, Нико...
Пишев: Институциите да реагираат во случајот со Заев
Пратеникот Васил Пишев од ВМРО -ДПМНЕ денеска побара и...
Расте индустриското производство
За 44% е зголемено производството на цигари во Македон...
При интернет купување граѓаните да внимаваат на лажните страници и огласи
При интернет купувањето најчест проблем се лажните стр...
Димитриев: Повеќе средства за ФЗОМ со ребалансот на Буџетот
Претседателот на Владата на Република Македонија Емил ...
Индустриското производство во мај поголемо за 5,3 отсто
Индустриското производство во мај годинава пораснало з...
Сочувство од претседателот Иванов до турскиот претседател Ердоган
Купување или наследување имот не може само со нотар, мора и адвокат
Започнаа дежурствата на противпожарниот воз
Масакр на Истанбулскиот аеродром "Кемал Ататурк"
Помалку документи за услуги од администрацијата
Одбележана 95-годишнината од загинувањето на Ѓорче Петров
Обука за регистри за испуштања и пренос на загадувачи
ЦРНА ХРОНИКА
Мртов маж пронајден во бунар
Безживотно тело на маж е пронајдено вчера околу пладне во бунар во близина црквата "Света Мина", во кумановската н...
Метална врата усмрти седумгодишно дете
Двајца велешани прегазени на пешачки премин
Двајца велешани биле прегазени додека ја минувале улиц...
Загина жена во сообраќајка во Прилеп
Неда Х. (53) од Прилеп, завчера попладнето загинала во...
"Ван Гог" и "Ареа" за петтиот роденден на „Џои Фест“
Балканската група "Ван Гог" и домашниот рок-бенд "Ареа" се првите официјални музички гости со кои ќе се прослави п...
Помош на геријатриското одделение во Болницата во Охрид
На втори јули, во Мелбурн, ќе се одржи традиционалниот популарен Охридски бал, кој годинава е со хуманитарен карак...
Домот ни е песна
На базен како на море
Убаво ми е кога ме фалат
Популарниот фолк-пејач Ѓоко Јовиќ стана ексклузивец на...
Лиам Пејн и предложил брак на десет години постарата Шерил
Пејачката Шерил (32) и нејзиниот десет години помлад в...
По 12 години се распадна бракот на Николас Кејџ и Алис Ким
Само два месеци пред прославата на 12-годишнината од н...
Роџер Санчез и "Хладно пиво" во Дојран
На Широк сокак журка со "Оргазам"
Дуото "Бионда" ја препеа "Во бестрага" на Брејк
Тајлер најави распад на Аеросмит
Леброн Џејмс се предомисли, не останува во Кливленд
Иако, само неколку дена по освојувањето на шампионскиот трофеј во НБА лигата, при величенствениот дочек во Кливлен...
Исланѓаните се воспитани да бидат најдобри во се
Овде не ги интересира ниту шпанскиот, ниту италијанскиот, ниту германскиот фудбал. Постои само Премиер лигата од к...
Монтела нов тренер на Милан
Шкендија подготвена за дуелот со Краковија
Македонскиот вицепрвак Шкендија утревечер од 21 часот ...
Работнички одигра нерешено 1:1 против Будуќност
Фудбалерите на Работнички може да жалат што не ја совл...
Јовиќ го објави широкиот список од 22 ракометари пред ЕП
Александар Јовиќ селекторот на младата машка ракометна...
Познати учесниците во новото издание на Евролигата
Исланд ја елиминираше Англија во најголемото изненадување на ЕП 2016
Меси им кажа адиос на "гаучосите"
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Синг: ЦИА и плаќала милиони на Романија за тајни затвори
Адвокатот Армит Синг денеска пред Европскиот суд за човекови права изјави дека американската Централна разузнавачк...
Условна казна за двајцата Французи кои ја открија аферата со даночните практики на Луксембург
Двајцата француски државјани, кои дозволија откривање на великодушните даночни практики на Луксембург беа осудени ...
Албанија го подигна нивото на безбедност на аеродромoт и граничните премини
По синоќешниот напад на аеродромот„Ататурк“ во Истанбул, албанската полиција го подигна нивото на безбедност на ае...
Европскиот совет бара најскоро можно Британија да почне постапка за излегување од ЕУ
Лидерите на 27-те земји-членки на Европската унија ја повикаа денеска британската Влада што побрзо да го извести Б...
Путин и Ердоган договорија укинување на ограничувањата за руските туристи за посета на Турција
Курц: Мигрантска политика на ЕУ е „драматична грешка“
ОН: Постои голем ризик од ескалација на конфликтот во источна Украина
Во затвор 10 дена оти удрил лебед
САД (АП) - Дневниот весник "Орландо сентинел" од Флорида објави дека еден бездомник е осуден на затворска казна од...
Продолжено судењето на жената која си ја отру другарката со цијанид во кафе
ИНДОНЕЗИЈА (АП) - Судот во Индонезија донесе одлука да продолжи судењето на жената која е обвинета дека ја убила с...
Германија: Бегалец најде 150.000 евра и им ги врати на властите
Бегалец од Сирија, кој минатата година дошол во Германија, во стар плакар добиен од една хуманитарна организација ...
Мис коза за 2016 е Демите
ЛИТВАНИЈА (АП) - Во литванското село Рамигала завчера се одржи избор за убавина, а првата награда ја освои 16-месе...
Принцот Чарлс најскапо го чинело патувањето во Србија
Британската бринета повторно во акција: Исечете ми ја пицата на осум парчиња, затоа што неможам да изедам 12
„Жолтата гитара“ на Принс продадена за 137.500 долари
Taтко си ја тетовираше главата поради неговиот син
Грција воведе забрана за употреба на електронски цигари на јавни места
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Во МОБ на седишта како во Миланска скала
Откорнати се неудобните и расклатени столчиња во Македонската опера и балет и на нивно место се поставуваат нови....
Марија Светиева изложува во Белград
Македонската уметница Марија Светиева, вечерва во галеријата "Сингидунум" во Белград ќе ја отвори својата 38. само...
Српската "Жорж Данден" го отвора Велешкото културно лето
"Шекспир фест" го промовира "Санта Битола театар"
МОБ ќе добие модерна сала според сите стандарди
Aвтобусите на ЈСП ќе возат велосипеди
Јавното сообраќајно претпријатие ќе направи анализа на техничката можност за монтирање на држачите на автобусите...
Почна да се гради монтажниот паркинг во Буњаковец
Општина Центар почна со изградба на монтажниот паркинг зад ТЦ "Буњаковец". Паркингот ќе биде ист како оној во насе...
Центар воведе чувари на детските игралишта
Пропадна тендерот за реквизити за Лунапаркот
Пуштен во употреба новиот Дом на култура во Кисела Вода

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата


customer surveys

Најчитани
ИЗЛОГ
Фудбал
Пишува Лејла САБИТ - Најважна работа за мажите......

На есен стигнува темпераментното "твинго ГТ"
После "тизер" фотографијата, "Рено" и официјално го претстави спортскиот "...
Претседателите на Чешка 90 години се возат во "Шкода"
Во најголем дел од земјите со силна автоиндустрија претседателите и високи...
Платил 4,3 милиони евра за табличка со бројот "1"
Ариф Ахмад Ал Зароуни од Обединетите Арапски Емирати платил дури 4,3 милио...
"Хјундаи" спрема нов "и30" со 260 КС
Корејскиот производител на автомобили "Хјундаи" потврди дека за 2017 годин...
Премиера на "мерцедес Е-класа" караван
Половина век после својот прв караван, "Мерцедес" го претстави неговиот да...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

Фотогалерија - 25 години УМС на ВМРО-ДПМНЕ
ФОТОСексапилот на ЕП 2016

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Непечен какао колач
Подготовка: блендирајте ги сите состојки заедно сè додека не добиете густа...
Мое дете
Истражување: Мајките домаќинки се посреќни од вработените родители
Најновото истражување покажува дека мајките кои о...
Детски игри, кои влијаат врз развојот на интелегенцијата
Миленици
Кој повеќе ги сака луѓето, кучињата или мачките?
Се ближи крајот на дебатите помеѓу сопствениците ...
Биди мој херој - едукативен настан за поголема грижа кон домашните миленици
Убави простори
Александер Скарсгорд е модерниот Тарзан
САД (АП) - Тарзан е еден од класичните фиктивни л...
Патиките на Мајкл Џордан најскапи
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Најбизарни глетки, кои пилотите ги виделе од авионите
Пилоти минатата недела на Редит се потсетуваа на ...
Десетгодишно девојче тајно влегло во авион
Техно мода
Фејсбук Слајдшоу: Нов начин за споделење на фотографии и видеа
Споделувањето фотографии и видеа отсекогаш бил ва...
ФХ3Х со модели за Independence Day Resurgence
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Магдоносот ја чисти крвта и ја чува потенцијата
Во народната медицина, магдоносот се препорачува ...
Нега околу очите
Кожата околу очите е многу по чувствителна о...
Утринска гимнастика
Никогаш немојте да спиете повеќе од 8-9 часа...
Слабејте додека спиете
Губење на тежината зависи од многу фактори, ...
Време е за вистински промени
Живеете брзо. Колку и да немате време за себ...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Како да го стопите салото на стомакот и на половината
Масните наслојки во пределот на стомакот покрај ч...
Site Meter